Ефективні антибіотики для лікування простатиту

Запалення передміхурової залози - поширене захворювання серед чоловіків різного віку, особливо часто патологію діагностують у пацієнтів віком від 50 років. Захворювання сильно погіршує якість життя, воно призводить до порушення сечовипускання, фертильності та потенції, а також спричиняє біль.

антибіотик при простатиті

Лікувати захворювання потрібно своєчасно та комплексно. Для цього пацієнтові призначають медикаментозні препарати, фізіотерапію, здоровий спосіб життя. Антибіотики при простатиті бактеріального типу є одним із головних методів лікування, але дуже важливо правильно підбирати засіб та дозування, щоб терапія була ефективною.

Показання до призначення антибактеріальних складів

Перш ніж думати, які антибіотики приймати при простатиті, необхідно розібратися через його виникнення. Всупереч думці багатьох пацієнтів, запалення передміхурової залози виникає не лише через інфекцію, а й через дегенеративні порушення в органі. У разі виявляються неинфекционный простатит.

Для діагностики захворювання проводять бак посів або ПРЦ аналіз, за допомогою яких лікар виявить збудника. Якщо бактерії були виявлені, то антибіотики приймати немає необхідності. У такому випадку показана симптоматична терапія, дієта, лікувальна фізкультура та правильне ведення статевого життя.

лікар пропонує антибіотики при простатиті

Якщо в секреті простати були виявлені лейкоцити, а також був виявлений збудник, то діагностують бактеріальний або туберкульозний простатит. Обидва типи захворювання потребують специфічного лікування антибіотиками.

Найчастіше достатньо ПРЦ аналізу, який дає результат уже наступного дня. Після виявлення бактерії лікар призначає відповідний антибіотик від простатиту. Якщо лікування буде неефективним, доведеться провести бак посів соку простати для виявлення чутливості до антибактеріального засобу.

Групи антибіотиків

Які пити антибіотики при простатиті, може точно відповісти лише лікар. Тому що спочатку потрібно виявити бактерію. Якщо займатися самолікуванням, великий ризик не вгадати групу та перевести захворювання на хронічну форму, що значно ускладнить процес лікування.

Також слід розуміти, що причиною патології може бути грибкова інфекція, а не бактеріальна. У такому разі антибіотики не допоможуть, потрібно буде приймати лікарський засіб із протигрибковим ефектом.

антибактеріальні препарати при простатиті

Лікування гострої та хронічної форми захворювання здійснюється за допомогою наступних груп препаратів:

  • Тетрацикліни. Призначають, якщо виявлені бактерії: уреаплазма, мікоплазма, ентеробактерія, хламідія, клібсієла, ентерококи, псевдоманада, серація, кишкова паличка.
  • Фторхінолон. Призначають при наступних бактеріях: уреаплазма, мікоплазма, гонококи, хламідії, протеї, клебсієла, кишкова паличка та паличка Коха.
  • Пеніцилін. Показані, якщо виявлені: гонококи, ентеробактерії, ентерококи, клебсієла, протеї, серація, кишкова паличка.
  • Цефалоспорини. Призначають при таких бактеріях: енетробактерії, ентерококи, клебсієла, протеї, кишкова паличка.
  • Макроліди. Показані, якщо виявлені: гонококи, хламідії, уреаплазма, мікоплазма.
  • Аміноглікозиди. Призначають при таких бактеріях: клебсієлла, ентеробактерія, псевдоманада.
  • Оксихіноліни. Ефективні при таких бактеріях: уреаплазма, мікоплазма, трихомонада, клібсієла, кишкова паличка та ін.

Найчастіше призначають препарати з групи пеніцилінів та цефалоспоринів. Макроліди застосовуються дуже рідко, оскільки вони не особливо ефективні при простатиті. Тетрацикліни мають побічні ефекти, тому призначають їх рідко, якщо інші засоби приймати не можна.

Аміноглікозиди ефективні при гострому простатиті. Вони проникають у простату і накопичуються в ній, що дозволяє позбутися інфекції. Для лікування хронічного перебігу такий антибіотик зазвичай не призначають, тому що не вдається досягти потрібної концентрації речовини в залозі.

При хронічному простатиті бактеріального типу лікарі найчастіше зупиняються на групі фторхінолонів. При запаленні передміхурової залози є найефективнішими.

Але варто зазначити, що фторхінолон мають серйозні побічні ефекти, а також їх заборонено приймати доти, поки не проведеться діагностика туберкульозу. Такі препарати при туберкульозі простати потрібно приймати в комплексі з іншими антибіотиками, інакше лікування буде неефективним, пацієнт втратить лише час.

Список антибіотиків при простатиті

Найкращі антибіотики при простатиті - це ті, які були підібрані за результатами обстеження досвідченим лікарем. Не існує чарівної пігулки від усіх хвороб, всі препарати ефективні у тому чи іншому випадку. Дуже важливо вибрати саме ту речовину, яка підходить для лікування конкретного типу простатиту від виявленого збудника.

лікар вибирає антибіотики при простатиті

На фармацевтичному ринку представлений величезний асортимент препаратів кожної групи:

  • пеніцилінів;
  • цефалоспоринів;
  • аміноглікозидів.

Препарати групи тетрациклінів призначаються нечасто. Макроліди показані в основному при боротьбі з мікоплазмою та хламідіями.

Одним із найефективніших препаратів для лікування простатиту є засіб, що відноситься до групи оксихінолінів. Засіб допомагає позбавитися більшості мікроорганізмів, що викликають запалення простати і сечовивідних шляхів, також препарат має протигрибкову дію.

Дозування для чоловіків призначають індивідуально, залежно від причини патології, особливостей прийому конкретного препарату та його форми випуску.

Наприклад, один антибіотик призначають пити по 3 таблетки на день, вранці в обід та ввечері. А інший можуть призначити вводити по 1 ампулі на день внутрішньом'язово, одночасно. Лікування проводиться курсом, скасовувати препарат раніше не можна навіть при появі поліпшень.

Висновок

Кожен пацієнт повинен пам'ятати, що антибіотики – це дуже серйозні препарати, безконтрольне застосування яких може призвести до ускладнень. Тому, якщо у чоловіка спостерігаються симптоми простатиту, йому необхідно якнайшвидше проконсультуватися з урологом-андрологом та здати аналізи. Тільки підставі точного діагнозу можуть бути призначені антибіотики.