Препарати для лікування простатиту

ліки від простатиту

Простатит - захворювання запальної природи, яке небезпечне не тільки симптомами, такими як біль, підвищення температури і ризик розвитку нагноєння, але і наслідками. Серед них безпліддя, імпотенція, формування злоякісної пухлини в тканинах простати, перехід патології у хронічну форму та поширення інфекції на всі органи сечостатевої системи.

Багато пацієнтів намагаються самостійно знайти ліки від простатиту, не вдаючись до допомоги лікарів, запускаючи ситуацію та домагаючись розвитку ускладнень, така тактика в корені неправильна. Вилікувати гостру форму захворювання буває простіше і швидше, тому при перших підозрілих ознаках, що вказують на розвиток патології, необхідно звертатися за допомогою до кваліфікованого фахівця.

Основною причиною гострого запалення передміхурової залози вважається бактеріальна інфекція – вона потребує обов'язкового призначення антибіотиків. Захворювання у хронічній формі лікується довше та складніше – тут лікар підключає імуномодулятори, свічки, лікувальний масаж та фізіопроцедури.

Про те, які ліки для лікування простатиту застосовуються, про мету їх призначення та умови прийому – буде розказано у цьому матеріалі. Він є ознайомчим, список ліків від простатиту нічого не винні сприйматися як керівництво до дії, остаточний підбір терапії здійснюється лікарем.

Антибактеріальні препарати

Ефективними засобами від простатиту, що розвинувся на тлі бактеріальної інфекції, безумовно є антибіотики. Також лікарі призначають препарати цієї групи не лише при гострій, а й при хронічній формі захворювання, залежно від типу збудника, клінічної симптоматики та з урахуванням терапії, яку раніше проходив пацієнт.

Підбір відповідного препарату здійснюється після проведеного аналізу мікрофлори, взятої на пробу з уретрального каналу шляхом зіскрібка, а також за результатами досліджень крові методом ПЛР та секрету простати. Найчастіше лікарі підбирають найефективніші ліки від простатиту з групи наступних антибактеріальних препаратів:

  • фторхінолони – препарати на основі левофлоксацину, офлоксацину та ципрофлоксацину;
  • препарати тетрациклінового ряду;
  • цефалоспорини – як внутрішнього прийому, так внутрішньом'язового введення;
  • захищені пеніциліни;
  • макроліди.

Необхідно розповісти докладніше про препарати проти простатиту з перерахованих груп, про їх властивості, характеристики та групи мікроорганізмів, на які вони впливають.

Фторхінолони

Справа в тому, що ці ліки мають максимальну здатність всмоктуватися в тканини передміхурової залози, створюючи там накопичувальний ефект і призводячи до швидкого усунення запального процесу.

Безумовно, антибіотик із групи фторхінолонів – це швидкодіючі ліки від простатиту, але приймати засіб потрібно повним курсом, рекомендованим лікарем. Якщо пацієнт самостійно скасовує препарат після зникнення основних симптомів хвороби, інфекція переходить у латентну (сплячу) форму та проявляється у вигляді загострень хронічної патології.

Тетрацикліни

Серед медикаментів антибактеріальних груп тетрацикліни при лікуванні простатиту стали призначатися набагато рідше. Це пояснюється великою кількістю побічних ефектів та не дуже гарною переносимістю пацієнтами. Однак є один препарат, який є ефективним проти багатьох патогенних мікроорганізмів і рекомендується лікарями у гострій формі захворювання.

Головний плюс препаратів – це досягнення максимальної концентрації активної речовини в тканинах передміхурової залози вже за кілька годин. Не рекомендують приймати пацієнтам, які мають проблеми з печінкою та нирками, а також при підвищеній чутливості до тетрациклінів.

Цефалоспорини

Препарати для лікування простатиту у чоловіків із групи цефалоспоринів виявляють високу активність проти великого спектру збудників. Ці засоби дозволяють позбутися мікробної флори та простатиту, викликаного гонококами, кишковою паличкою, трихомонадою, протеєм, клебсієллою, ентеробактеріями та іншими збудниками.

Детальний список протипоказань, за яких не можна застосовувати цефалоспорини конкретним пацієнтам, надасть лікар, але в більшості випадків це проблеми з печінкою та нирковою системою, а також підвищена чутливість до засобів даного ряду.

Пеніциліни

Які ліки від простатиту із групи захищених пеніцилінів можна застосовувати для лікування цього захворювання – залежить від результатів аналізу на тип збудника та визначення його чутливості до медикаментозних засобів.

Макроліди

Однак ці медикаментозні засоби виявляють високу ефективність у лікуванні захворювань, що передаються статевим шляхом, мало токсичні, добре проникають у внутрішньоклітинний простір і не надають згубного впливу на кишкову мікрофлору. Тому їх все ж таки застосовують для комплексної терапії запалень простати, частіше в комбінації з цефалоспоринами.

Лікарі відзначають, що препарати з низки макролідів дуже ефективно проявляють себе на стадії доліковування, тобто після проходження основного курсу терапії, наприклад, фторхінолонами або цефалоспоринами.

Популярні ліки

Фармацевтичний ринок зараз пропонує масу препаратів, серед яких можна підібрати ефективний засіб від простатиту, що впливає на конкретну проблему. Так, головними скаргами чоловіків з цим діагнозом вважаються:

  • больовий синдром;
  • втрата повноцінної еректильної функції;
  • проблеми з сечовипусканням;
  • біль та дискомфорт під час статевого акту;
  • погіршення загального самопочуття, зниження захисних сил організму.

Лікарі завжди попереджають пацієнтів, що ви навіть не уявляєте, скільки зараз продається різних препаратів на хімічній та рослинній основі, а також БАДів для боротьби з переліченими симптомами простатиту.

Не кожен із лікарських препаратів допоможе чоловікові впоратися із захворюванням, оскільки підбором лікарських засобів повинен лікар, враховуючи форму та стадію простатиту, причину його виникнення, клінічні симптоми та вік пацієнта. Будь-які медикаменти потрібно використовувати тільки за рекомендацією спеціаліста, з урахуванням дозування та курсу терапії.

Які саме ліки приймати від простатиту залежить не тільки від матеріальної можливості пацієнта, але також від проявів захворювання, його форми та стадії. Не рекомендується самостійно купувати медикаменти, нехай навіть рослинного походження, без попереднього обстеження та консультації лікаря, оскільки не існує універсального засобу від простатиту, що допомагає всім без винятку.

Якщо для одного чоловіка препарат виявився ефективним, іншому може просто нашкодити, тому в лікуванні запалень простати потрібно проявляти максимум обережності та діяти спільно з кваліфікованим фахівцем.