Що таке хронічний простатит, його симптоми і чи можна вилікувати хворобу назавжди

прийом лікаря при хронічному простатиті

У багатьох чоловіків після 40 років з'являються проблеми із сечовиділенням та ерекцією. Викликає їх хронічний простатит – патологія чоловічої сечостатевої системи. Захворювання виникає через часті запальні процеси, що охоплюють передміхурову залозу.

Чоловічий статевий орган невеликої величини знаходиться під сечовим міхуром. Заліза примикає сечівнику. Вона синтезує секрет, що стимулює енергійність та життєздатність сперматозоїдів. Простатит виліковний, з ним необхідно боротися. Методи лікування хронічного простатиту підбирає лікар, спираючись на діагностичні дані.

Що це таке

Чоловікам для збереження лібідо необхідно чітко розуміти, що таке хронічний простатит, наскільки він серйозний та небезпечний, які дає ускладнення. Спочатку у простаті розвивається гострий запальний процес. Якщо гостру стадію захворювання не лікують, вона перетворюється на хронічну.

Загострення викликають інфекції та застійні явища у передміхуровій залозі. Хронічний простатит у чоловіків поділений на 2 види: інфекційний та застійний.

 1. Інфекційні простатити збуджують бактерії, віруси, грибки, що потрапляють у залозу зі струмом крові та лімфи, якщо партнери практикують незахищений секс.
 2. Поштовхом для хронічного застійного простатиту є накопичення секрету, що виробляється простатою, і порушений відтік венозної крові.

Запалена залоза збільшується у розмірах. Вона тисне на уретру, ускладнює відтік сечі. У ній порушується процес вироблення сперми, це призводить до зниження потенції та ослаблення дітородної функції.

Розбираючись про те, що це таке хронічний простатит, визначають чинники, які відрізняють його загострення. Хронічна форма виникає на тлі гострої. Її перебіг затягується на 3 місяці та більше. Вона схильна до рецидивів: періоди ремісії змінюються спалахом запального процесу. Симптоми хронічного простатиту стерті, з них складно поставити діагноз. Іноді захворювання тече безсимптомно.

Причини

Запалення при хронічному простатиті тече роками. Легкий дискомфорт і незначна болючість у паху, крижах, геніталіях та зоні ануса не викликають занепокоєння у чоловіків.

Вони не надають значення слабким симптомам хронічного простатиту, лікування на цьому етапі не проводиться. Тому захворювання прогресує до критичної стадії, коли патологія завдає нестерпного дискомфорту і важко лікується.

До причин хронічного простатиту відносять:

 1. Інфекційні статеві захворювання, що вражають простату та уретру. Недугу викликають трихомонади, хламідії, гонокок, грибки, мікоплазма, вірус герпесу та інші патогени.
 2. Застійний секрет. При застої порушується кровообіг в органах сечостатевої системи. Нестача поживних речовин призводить до розвитку запальних процесів у простаті.
 3. Ослаблений імунітет. Захисні функції організму знижуються при авітамінозі, алергії, невилікованих інфекціях, переохолодженнях, гормональному дисбалансі, стресах, депресіях.
 4. Знижена рухова активність, надмірна вага тіла. При нестачі фізичних навантажень порушується кровообіг. Тканини, що недоотримують харчування, запалюються.
 5. Нерегулярне інтимне життя. Тривалий помірність, перервані акти, що не настають оргазми, штучно продовжений секс згодом призводять до виникнення симптомів хронічного простатиту у чоловіків.
 6. Травми.
 7. Пристрасть до гострої їжі.
 8. Носіння тісної спідньої білизни.
 9. Запори та систематичне відкладання спорожнення сечового міхура.

Застійні явища та порушена циркуляція крові в органах сечостатевої системи – ключові причини хронічного простатиту. Вони створюють сприятливі умови проникнення шкідливих мікроорганізмів у тканинах простати. Запалення передміхурової залози – результат життєдіяльності патогенів. Часті запалення органу та не знання того, як лікувати хронічний простатит, закінчується розвитком імпотенції та безпліддя.

Класифікація

Розрізняють кілька видів хронічної форми захворювання:

 1. Неспецифічне запалення простати. Ознаки хронічного простатиту у цьому вигляді захворювання відсутні. Захворювання складно діагностувати. Не завжди ясно, як лікувати хронічний простатит із відсутністю симптомів.
 2. Небактеріальна форма виникає при аутоімунному ураженні тканин залози. У біоматеріалах, взятих на дослідження, немає мікробів.
 3. Бактеріальне інфікування характеризується тривалим перебігом. В аналізах виявляють штами хвороботворних бактерій. Захворювання розвивається раптово, і натомість загострення. Йому супроводжує озноб, висока температура, часте утруднене сечовиділення, сильна болючість у паху та попереку, патологічні виділення із сечівника. Якщо не займатися лікуванням простатиту, захворювання перейде в стадію загострення, викличе дизурію, імпотенцію, сильний больовий синдром у статевих органах. Чоловіки впадають у панічний стан, їх мучить думка: чи можна вилікувати хронічний простатит.
 4. Застійна форма виникає при венозному застої та нерегулярній інтимній близькості. Симптоми застійного простатиту виражаються зниженим лібідо, ослабленою ерекцією, стертими оргастичними відчуттями. Прискорене вечірнє та нічне сечовиділення – характерний симптом застійного простатиту.
 5. Простатодинії. Запалення призводить до ущільнення тканин залози, прискореного сечовиділення. При кожному випорожненні сечового міхура виходить мала кількість рідини. Вихід сечі супроводжується болями, що тягнуть, в промежині.

Симптоматика

Симптоми при хронічному простатиті всіх типів схожі. Їхня відмінність незначна, вона виявляється в особливостях перебігу хвороби. Безсимптомну форму хвороби виявляють, коли пацієнт приходить до лікаря зі скаргами на розлади у статевих органах.

Загальні ознаки:

 • запальність, дратівливість, агресія;
 • стомлення, зниження працездатності;
 • безсоння;
 • втрата апетиту.

Основні симптоми:

 • болі, що носять ріжучий характер, пронизують низ живота, попереково-крижовий відділ, наростають при інтимній близькості і за тривалим помірністю;
 • прозора або гнійна субстанція з уретри, що рясно виділяється. У сечі видно білі пластівці та ниткоподібні утворення;
 • дизурія – часте утруднене сечовиділення ночами, що супроводжується різями, печінням, хворобливістю в промежині (порушене відділення сечі призводить до її неприродної затримки або мимовільного витікання);
 • розлади інтимного характеру: болісний статевий акт, зниження лібідо, миттєва еякуляція, мізерний оргазм. Статевий невроз;

Симптоматика бактеріальної форми;

 • розлад функцій сечовидільної системи;
 • статева дисфункція;
 • нестійка емоційність – спалахи агресії.

Важливо вчасно визначити симптоми та лікування зайнятися. Проблема: чи можна повністю вилікувати хронічний простатит - багато в чому залежить від чоловіка. Захворювання схильне до рецидивів. Тому необхідно контролювати здоров'я статевих органів, налагодити інтимне життя. Про ознаки захворювання можна дізнатися з відео.

Ускладнення

Якщо не проводити лікування хронічного простатиту, розвинуться тяжкі ускладнення.

Наслідки хронічного простатиту:

 1. Розвиваються патології сечової системи: пієлонефрит, цистит. Сечівник рубається і звужується. Стеноз можна вилікувати антибіотиками чи хірургічними методами.
 2. Виникає аденома, запалюється сечовий міхур із критичною затримкою відтоку сечі. І тут ефективне лікування хронічного простатиту лише одне – хірургічне втручання.
 3. З'являється абсцес передміхурової залози. Патологія супроводжується слабкістю, підвищеною температурою, ознобом, рясним потовиділенням, розладом свідомості.
 4. Сепсис виникає у чоловіків, які страждають на цукровий діабет.
 5. Якщо роздумувати: чи лікується хронічний простатит, і не робити спроб його позбутися, розвинуться патології, що призводять до безпліддя. Терапевтичне лікування безпліддя тривале та практично безрезультатне.
 6. Рак та гіперплазія залози з'являються, коли лікування хронічного простатиту у чоловіків не проводиться тривалий час. Друга причина утворення злоякісної пухлини – ускладнення аденоми. При гіперплазії тканини простати розплавляються від гною. За цих патологій лікарі дають несприятливий прогноз. Людина з такими ускладненнями живе недовго.
 7. Довго поточна хвороба призводить до утворення склерозу, кіст, каміння. Склероз простати прогресує роками і натомість гормональних порушень. Сеча відходить мляво, з болями, її струмінь переривається.

Методи лікування

Хронічний простатит можна вилікувати. Лікують його в комплексі: виписують антибіотики, імуностимулятори, протизапальні та гормональні препарати, призначають фізіопроцедури, роблять операції, позбавляються захворювання в санаторіях.

Болі знімають анальгетиками та прийомом теплих ванн. Масаж простати – обов'язкова складова комплексного лікування хронічного простатиту. Процедура усуває застійні явища, відновлює кровообіг, налагоджує відхід секрету.

Чи лікується хвороба назавжди

Лікарі так відповідають пацієнтам, які намагаються зрозуміти: чи можна вилікувати хронічний простатит назовні – терапія усуває симптоми захворювання на 3 роки. З інтервалом 3 роки необхідно проходити повторне лікування.

Схема лікування хронічного простатиту розрахована на 30 днів. Для усунення інфекції приймають антибіотики, виписані лікарем.

Як позбутися хронічного простатиту за допомогою антибіотиків? Пігулки слід пити, ін'єкції вводить внутрішньом'язово або внутрішньовенно. Якщо найпростіші антибіотичні засоби не допомагають, лікувати хронічний простатит у чоловіків потрібно макролідами.

У терапевтичне лікування постійно вносять виправлення. Антибіотики призначають за бактеріальної форми захворювання.

Лікується хронічний простатит альфа-блокаторами – ліками, які розслаблюють уретру, полегшують сечовипускання та відхід виділень, знімають запалення.

Лікування застійного простатиту та інших хронічних форм захворювання проводять нестероїдними анестетиками.

Чи вилікуємо хронічний простатит? Цілком, якщо бактеріальну форму лікують із застосуванням гормональних засобів.

При всіх видах захворювання, у тому числі застійному простатиті, для лікування використовують імуномодулятори.

Ліки не дозволяють утворюватися тромбам, усувають набряклість, нормалізують кровообіг. У схеми лікування одночасно включають ін'єкції та свічки. Допомагають вилікувати хронічну недугу свічки з прополісом. Чоловікам виписують вітамін E, заспокійливі препарати та антидепресанти.

Ще як лікувати застійний простатит та інші його форми? Для лікування використовують фізіотерапевтичні методи. Вони нормалізують та посилюють кровотік, борються із застійними явищами, піднімають ефективність лікарської терапії, прискорюють одужання. Можливе лікування захворювання грязями та клізмами.

Крім того, чоловікам із хронічним простатитом призначають:

 • УЗД-хвилі;
 • електромагнітні хвилі;
 • електрофорез;
 • лазеротерапію;
 • УВЧ.

Для домашнього лікування можливе використання апаратної терапії. З цією метою пацієнтам рекомендують придбати прилад акустичної терапії. Він пригнічує запальний процес за 3 сеанси. При цьому відпадає потреба в масажі.

Скільки лікується і як жити з недугою розповідають лікарі у численних відео. Про вартість лікування дізнаються на прийомі у лікаря. Воно залежить від кількості платних процедур та ціни лікарських засобів.

Якщо пацієнт дотримується рекомендацій лікаря, наполегливо займається лікуванням простатиту, відгуки про методи усунення захворювання, бувають, як правило, позитивними. Захворювання перетворюється на стійку ремісію, дозволяє чоловікам вести звичне життя, активно займатися сексом, зберегти дітородні функції.