Гострий простатит! Симптоми та лікування

Гострий простатит у чоловіка, що супроводжується больовими відчуттями

Простатит дуже поширене захворювання і зустрічається виключно у чоловіків. Ця хвороба зустрічається як у молодих хлопців, так і у старшого покоління. Гострий простатит має властивість прогресувати і переформовуватися на більш тяжкі стадії.

Простатит потрібно лікувати на початковому етапі, оскільки це важливо для того, щоб не було ускладнень. У разі лікування вимагає особливого підходу.

Давайте подивимося, що можна зробити, щоб попередити появу гострого простатиту, і які ознаки у даної недуги. Це важливо знати, щоби не запустити хворобу.

Серед основних причин появи простатиту можна назвати:

 • переохолодження, купання в ополонці без попереднього медичного огляду;
 • тривала статева помірність;
 • незахищений статевий акт;
 • інфекції, що передаються статевим шляхом;
 • малоактивний або сидячий спосіб життя;
 • нервову напругу або стрес;
 • слабкий імунітет;
 • неправильний раціон харчування, через що відбувається нестача вітамінів;
 • порушений кровообіг, утворення тромбів.

Найчастіша причина виникнення цього захворювання – це інфекція, яка передається статевим шляхом. Тому важливо не часто міняти статевих партнерів. Малоактивний спосіб життя також сприяє розвитку простатиту, тому якщо у вас малоактивний спосіб життя, лікарі радять робити спеціальні вправи та ранковугімнастику.

Велику роль відіграєправильний раціон харчування, який буде багатий на вітаміни і корисні мікроелементи. У тому випадку, коли людині не вистачає вітамінів, її організм має ослаблений імунітет. Він не може «боротися» з різними інфекціями та вірусами.

Не менш важливосексуальне здоров'я, регулярний та повноцінний статевий акт - запорука чоловічого здоров'яСаме тому тривала помірність може нашкодити.

Холодно необхідно тепло одягатися і не перемерзати. Необхідно вести здоровий спосіб життя, не вживати алкогольних напоїв, куріння також погано впливає на передміхурову залозу.

Лікарі стверджують, що чоловіки, які стежать за здоров'ям і активно займаються спортом, рідше хворіють на простатит.

Симптоми захворювання:

 • порушення еякуляції;
 • виникнення болю під час сечовипускання;
 • різкі болі в області тазу;
 • проблеми сексуального характеру;
 • змінюється кількість еякуляції;
 • Висока температура тіла.

Самолікуванням займатися категорично заборонено, оскільки від цього можуть бути наслідки, і простатит перейде у більш тяжку форму. З появою перших симптомів необхідно одразу звернутися до лікаря. Після здачі аналізів та повного обстеження лікар призначить вам лікування.

У частіших випадках призначаютьантибіотикипри захворюванні. Для цього обов'язково потрібно пройти пальцевий огляд та здати загальний аналіз крові. На основі результатів аналізів лікар призначить лікування.

Це потрібно, щоб захворювання не почало прогресувати. Простатит лікується легко на початкових етапах, на наступних лікування вимагає особливого підходу.

Гостре запалення простати

Гострий простатит - це яскраво виражене запалення передміхурової залози через проникнення бактерій. Внаслідок утворення захворювання спостерігається набряк простати, відбувається виділення гною. Виходячи зі статистики, можна дійти невтішного висновку, що це захворювання буває практично в кожного третього чоловіка, з віком виникає ще частіше.

Якщо у вас з'явився гострий простатит, відразу ж звертайтеся до фахівця. Адже лікування простатиту в домашніх умовах може нашкодити вам.

Ця хвороба може прогресувати, і за певний час хвороба або зникає внаслідок лікування, або переходить у хронічну форму, яку лікувати дуже важко. Усього існує три форми даного захворювання.

Напочатковому етапіутворюється катаральне запалення і утворюється набряк у тканинах, унаслідок чого простата значно збільшується. Після чого відбувається сильне запалення у самих протоках залози.

Ці протоки задіяні у запальному процесі. За межі слизової оболонки запалення не розвивається і поширюється. Канали можуть звузитись або утворюються тромби, це призводить до того, що порушується виділення секрету залози.

У найчастіших випадках основна причина утворення гострого простатиту - кишкова паличка. Задній уретрит може утворитися через те, що виділення простати стають зміненими під дією запалення та сприяють виникненню цього захворювання.

Надругий стадіїситуація посилюється, запалення поширюється і стосується окремих часток залози. Утворюються гнійні виділення, утворюються різні вогнища.

Передміхурова залоза продовжує збільшуватися, і тканини починають видозмінюватися і з'єднуватися з осередками простати, виникає запалення в сечовивідному каналі та шийці міхура. Це ще більше ускладнює ситуацію.

Хронічний простатит лікується набагато довше і методика його лікування має свою специфіку.

Причини захворювання

Ця хвороба може виникнути абсолютно у всіх представників чоловічої статі через інфікування організму, який зачіпає передміхурову залозу. Оскільки найчастіше різні мікроби потрапляють саме до цієї залози, відбувається досить сильне запалення.

Існує ряд причин, з яких бактеріям легше потрапити до передміхурової залози:

 • наявність каменів у простаті;
 • хірургічна операція;
 • уретральний катетер;
 • хронічна хвороба у статевого партнера або випадкова близькість, незахищений статевий акт.

Крім того, що гострий простатит може виникати через інфікування, існують інші причини, які сприяють його появі. Це малоактивний та сидячий спосіб життя. Порушена сексуальна функція, відсутність статевих стосунків.

Пропонуємо до вашої уваги ознаки гострого простатиту.

Основні симптоми гострого простатиту:

 • біль внизу живота;
 • порушена функція випорожнення сечового міхура;
 • інтоксикація організму;
 • проблеми в інтимному житті, секс при даному захворюванні викликає лише болючі відчуття.

Ознаки гострого простатиту завжди яскраво виражені і доставляють масу незручностей. При гострому простатиті людина почувається дуже погано, відчувається слабкість та біль унизу живота. Сечівник не відбувається без болю, може бути прискореним і досить болючим.

Після пальцевого огляду помітно лише те, що простата незначно збільшилася, і в крові підвищився рівень лейкоцитів. Надругий стадії захворюваннясимптоми вже яскравіші і доставляють сильний дискомфорт. Біль, який неможливо не помітити.

Гострий простатит викликає ниючий біль, який віддає у статевий член. Спорожнення сечового міхура відбувається болісно, виникає гострий біль.

При гострому простатиті часто буває, що затримується сеча. І за рахунок цього утрудняється похід у туалет і значно підвищується температура тіла.

Під час огляду фахівець зможе побачити збільшену простату, у деяких ділянках може виникати сильний біль. Аналіз сечі може показувати, що лейкоцити перевищують норму. Під час гострого паренхіматозного простатиту температура тіла піднімається досить високо, внаслідок чого виникає сильна слабкість, запаморочення, озноб і поганий апетит.

Секс при цьому захворюванніможе посилитиситуацію. На цій стадії відбувається затримка сечовипускання, після походу до туалету виникає сильний біль, досить часто на цьому фоні виникає діарея. Якщо не лікувати гострий простатит, це стане причиною появисерйозних хвороб.

Якщо людина не вживає жодних заходів і не звертається вчасно до лікарів, гострий простатит стане хронічним, а його лікувати дуже важко та довго. Симптоми гострого простатиту не завжди свідчать про наявність хвороби.

Діагностика захворювання

Багатьох цікавить питання, що робити, якщо з'явилися ознаки простатиту? Пацієнт повинен здати всі необхідні аналізи та пройти інструментальний та пальцевий огляд, щоб виявити гострий простатит. Лікар оглядає передміхурову залозу через пряму кишку, завдяки чому він аналізує, наскільки збільшилася простата і як сильно викликає хворобливість.

Проводити огляд потрібно дуже обережно, щоб не завдати сильного болю пацієнту. Проводиться аналіз секрету, у якому в частіших випадках при захворюванні значно підвищені лейкоцити.

Після огляду сеча вирушає на аналіз у лабораторію. Ще необхідно буде здати аналіз на бак посів сечі та крові.

До інструментальним методом огляду можна віднести УЗД, але проводиться це обстеження лише у разі, якщо виникає сильний біль при пальцевому огляді. Лікування гострого простатиту займає багато часу, оскільки це трудомісткий процес. Лікувати гострий простатит необхідноу стаціонарі.

Лікар, дивлячись на складність ситуації, призначає антибіотики при цьому захворюванні, або інші препарати, які боротимуться з інфекцією. Щоб зменшити болючість призначаються знеболювальні засоби. Обов'язково необхідно пити вітамінний комплекс підвищення імунітету, оскільки організму потрібна сила, щоб боротися із захворюванням.

У окремих випадках пацієнтам призначаютьмасажщо позитивно впливає на роботу залози. У разі виникнення абсцесу простати проблему вирішують виключнохірургічним шляхом.

Діагностика простатиту в домашніх умовах не дасть достовірного результату, тому потрібна допомога медпрацівника. У чоловіків лікування цієї хвороби проходить не відразу, а кілька етапів.

Лікування

З огляду на те, що гострий простатит, як правило, протікає тяжко та несе небезпеку появи тяжких ускладнень, лікувальний процес хвороби відбувається, як правило, у стаціонарі. Переважаючий вектор напряму терапевтичних дійзастосування етіотропів, які часто включають препарати антибактеріальної дії та ін. За рахунок використання антибіотиків відбувається процес придушення життєдіяльності, небезпечних для здоров'я мікроорганізмів.

Для зменшення болю і спазмів лікар призначає хворому на анальгетики та спазмолітики, крім цього він може призначити ректальні свічки або теплові мікроклізми. Після вщухання гострої симптоматики хвороби пацієнт потребує проходження фізіотерапевтичних процедур: вони покращують мікроциркуляцію, усувають запальні процеси, а також підвищують місцевий імунітет. Наприклад, дуже позитивний вплив має масаж простати, електрофорез, НВЧ-терапія та ін.

У тому випадку, коли гостре запалення простати веде до проблем із затримкою сечовипускання, то дуже сприятливий вплив має троакарна цистостомія, а катетеризація сечового міхура не потрібна. Якщо ж діагностується наявність абсцесу простати, відбувається розтин його порожнин з допомогою маніпуляцій хірургічного роду.

Говорити про лікування гострого запального процесу простати можна у тому випадку, якщо відбувається повне відновлення тканин та функцій простати, настає нормалізація складу секрету простати, а збудник інфекції більше не може бути виявлений у лабораторних аналізах.

Народна медицина

Важливо розуміти – боротьба з гострим простатитом має сенс лише за використання антибіотиків, інакше лікування марно. Отже, використання народних методів лікування допоможе лише зняти гострі симптоми захворювання.

Можна використовувати будь-який трав'яний збір сечогінної дії, також сприятливий вплив робить застосування анестезуючих клізм. Непоганим доповненням до традиційних методів лікування є застосування настоїв та екстрактів трав, наприклад таких: звіробій, собача кропива, кропива, ромашка, чистотіл, шавлія та ін.

Подібні збори трав продаються в аптеках, а за бажання їх можна зробити самому. Всі перелічені рослини є протимікробними, протизапальними та регенеруючими. Крім цього, вони сприятливо впливають на процес сечовипускання, дозволяють зменшити відчуття болю, а також допомагають зупинити перехід хвороби в хронічне русло.

Однак, щоб уникнути будь-яких побічних явищ і негативного впливу, перед їх застосуванням обов'язково отримайте консультацію спеціаліста.

Профілактика захворювання

 • дотримуватися гігієни, після кожного походу в туалет підмиватися водою;
 • у разі виникнення одного із симптомів звернутися до лікаря;
 • вести здоровий спосіб життя.

Висновок

Щоб запобігти виникненню гострого простатиту, необхідно знати причини виникнення хвороби. Важливо вести здоровий спосіб життя та уникати випадкових статевих зв'язків. Адже лікування гострого простатиту є досить трудомістким процесом.

З появою перших симптомів необхідно пройти обстеження, оскільки діагностика гострого простатиту в домашніх умовах неможлива. У частіших випадках необхідно приймати антибіотики при простатиті, оскільки гомеопатія не завжди дає необхідний результат.

Лікування простатиту в домашніх умовах можливе лише під контролем лікаря.