Доповнюємо лікування простатиту корисними вправами із зарядкою

Простатит лікується не лише ліками, а й різноманітними процедурами, включаючи гімнастику. Вона дозволяє досягти прискорення одужання. Комплексні вправи разом із прийомом медикаментів сприяють поліпшенню скорочення тазових м'язів. Завдяки зарядці при простатиті відбувається природний масаж простати та покращується кровотік.

вправи для лікування простатиту

Вірно підібраний комплекс вправ і зарядка прискорять лікування простатиту.

Користь гімнастики при простатиті

Чоловіки замислюються про своє здоров'я в останній момент. Вони не люблять пити пігулки, тому гімнастика, яку можна робити вдома, підходить їм як лікування. На ці заходи оздоровлення не потрібно витрачати гроші, від них немає побічних ефектів. При хронічному простатиті зарядка показує позитивні результати лише у поєднанні з ліками.

Є безліч видів вправ, що надають добрий ефект при запаленні простати та посилюють відтік секрету. Завдяки лікувальній гімнастиці зміцнюються м'язи в малому тазі, приходять у норму обмінні процеси, покращується кровообіг, йдуть спазми та запалення.

Існує комплекс занять від простатиту, але все індивідуально і кожному чоловікові підійде певне. Вигляд вправ призначає лікар. Дії, які виконує чоловік, не повинні завдавати дискомфорту або погіршувати стан.

Вправи при запаленні простати не повинні бути важкими, навантаження при простатиті не рекомендується.

Які вправи корисні при простатиті

При запаленні простати не можна перевантажувати організм і допускати перевтому. Серед багатьох видів занять для лікування простатиту найефективнішими вважаються такі типи фізичних навантажень:

  • плавання;
  • гімнастика перед сніданком;
  • біг;
  • йога;
  • спортивна ходьба.

Що стосується ходьби, то виконувати це потрібно щодня з певним для кожного ритмом, щоб спорт не був тягарем. Бігати слід щодня кілька хвилин. Займатися плаванням по можливості, хоча б кілька разів на тиждень.

Ранкова гімнастика має здійснюватись щодня. Рекомендується здійснювати нахили головою в обидва боки, обертати тулуб, суглоби плечей, рухати руками. Ці маніпуляції тривають 5-7 хвилин, а здоров'я додають значно.

Вправи на хребет - це нахили торса на всі боки та обертання тазової області. Заняття проводиться стоячи або сидячи, кому як зручно. Ці дії сприяють гнучкості, нормалізації кровотоку, зняття напруги.

Комплекс лікувальних занять

У збірнику вправ немає рухів, які не можна засвоїти. Всі вони досить прості та приносять чоловічому організму лише користь. Їх необов'язково виконувати все одразу, можна окремо. Позитивний результат залежить від регулярності виконання.

Імбілдінг

Є втягуванням анального проходу. Бажано виконувати із чергуванням дихання. При вдиху втягувати м'язи заднього проходу, при видиху розслабитися. Ці маніпуляції виконуються двічі на добу по 10 підходів кожного разу.

Ножиці

Лягти на спину, підняти ноги на 90% і розвести їх на всі боки. Потім звести разом і схрестити, повернути у вихідне положення. Розведення та зведення здійснюється кілька разів.

Також «ножиці» можна робити, перекинувшись на живіт. Цей спосіб трохи важчий, але з ефективності не поступається попередньому способу.

Дихання

Хоч як дивно, але дихати треба животом. Можна здійснювати у будь-якій позиції. Глибоко вдихнути, при цьому якнайбільше роздмухати живіт, затримати подих на кілька секунд. Повільно видихнути, втягуючи живіт.

Вправа на сідницях

Вважається найефективнішою вправою при лікуванні та профілактиці простатиту. Сидячи на підлозі з витягнутими ногами, потрібно «йти» на сідницях. Подібних кроків слід зробити до 50 на добу.

Велосипед

У положенні лежачи на спині потрібно підняти ноги, закріпити руки на потилиці та рухати ногами на кшталт їзди на велосипеді. Кожною кінцівкою рекомендується виконувати по 20 оборотів.

Ходьба сходами сприяє нормалізації кровотоку в ділянці простати.

Усі вправи краще робити після пробудження, оскільки застій секрету простати зазвичай виникає вранці. Вечірня та денна зарядка не менш ефективна.

Основи фізичних навантажень при простатиті

Чоловіки, які хоч раз у житті стикалися з простатитом, знають, що найефективніше лікування – фізичні вправи та активний спосіб життя. Головне, це регулярність.

Гімнастика без прийому лікарських засобів не може вилікувати запалену простату.

Кожен чоловік не захищений від підступного простатиту. Оптимальний та ненав'язливий комплекс вправ потрібно проводити щодня для профілактики. Всі вправи на простату впливають позитивно, але основний наголос робиться тільки на ті, які можна виконувати без лікаря.

Ліфт

Чоловікам варто забути про нього, якщо їм дороге здоров'я. Пройтися пішки до свого поверху – це цілком можливо та корисно. Часу багато на це не піде, а здоров'я покращає. Можна зробити відпочинок на півдорозі. У цій справі головне – процес піднесення. Згодом до підйому на своїх двох звикаєш, і рухи стають легкими. Якщо ноги звикли до навантаження, то можна переступати через сходинку. За високого зростання слід захоплювати дві сходинки.

Велосипед

Раніше цей спосіб пересування вважався модним. Зараз цей вид транспорту – черговий спосіб утримувати себе в тонусі. Їзда на велосипеді вважається ефективною профілактикою від простатиту.

Іподром

При можливості та наявності коштів можна відвідувати цей заклад. Кінні прогулянки вважаються гарним доповненням під час лікування запального процесу. Крім цього можна привести до норми психологічний настрій.

Ходьба

Універсальний метод. Ходять усі і роблять це постійно. Але мало людей, які займаються пішими прогулянками, багато. Чоловіки звикли сісти в автобус чи авто, щоб дістатися потрібного пункту. Найчастіше навіть 500 метрів вони їдуть на колесах. Чому б не пройти їх пішки?

Описані заходи швидко нормалізують приплив крові до простати. При регулярних вправах ефект буде значним і цілком помітним. Ці методи «розвантаження» простати можна виконувати за годину до інтимної близькості.

Гімнастика – не лікування. За наявності збудника в передміхуровій залозі потрібно приймати ліки. Зарядка є суттєвим доповненням до універсального лікувального курсу.