Препарати для лікування простатиту та аденоми простати

На жаль, на сьогоднішній день статистика чоловічих захворювань сечостатевої системи показує, що випадки захворювання на простатит і аденому простати почастішали, а ліки треба знаходити ефективні. У чому причина – в екології, харчуванні, способі життя – загадка, але факт залишається фактом і хворобу треба лікувати. Для цього на фармацевтичному ринку з'являються нові ліки проти простатиту та аденоми передміхурової залози у чоловіків. Які ж з них найефективніші, які допоможуть швидко та дієво позбавитися симптомів вищезгаданих захворювань? У яких формах випускають ліки проти симптомів простата та аденоми передміхурової залози?

Форма ліків, призначена для вашого випадку конкретно, визначається стадією та формою захворювання. Також її визначають симптоми, які виявляються чи навпаки, не виявляються. Так відбувається, тому що форма ліків визначає механізм і ступінь впливу на організм.

Але всіх їх поєднують такі форми впливу на організм:

 • покращення динаміки урологічної системи;
 • нормалізація обміну речовин;
 • приведення до норми гормонального балансу;
 • покращення мікроциркуляції передміхурової залози.

А ось які форми ліків пропонує сучасна медицина:

 • ректальні свічки;
 • внутрішньовенні ін'єкції;
 • внутрішньом'язові ін'єкції;
 • таблетовані ліки;
 • ліки у капсулах;
 • рідина прийому орально.

Найефективніші ліки

лікар призначає препарати від простатиту

Тепер давайте розглянемо деякі препарати, які найактивніше використовують чоловіки на лікування хвороб сечостатевої системи. На початкових стадіях хвороб сечостатевої системи у чоловіків лікування проводиться тими ліками, які впливають на внутрішні м'язи сечового міхура та сечовивідних шляхів, а саме відмовляють на них розслаблюючу дію.

Лікування чоловіків відбувається за допомогою прийому пацієнтом препаратів, що сприяють зменшенню розмірів пухлини та площі запалення. Такі ліки найбільш ефективні на ранніх стадіях аденоми передміхурової залози та простатиту. Вони чудово діють на загальний стан сечостатевої системи у чоловіків.

Препарати для терапії гіперплазії простати покращують процес сечовипускання, знижують набряк та подразнення, зупиняють зростання новоутворень.

Лікарі здебільшого виписують хворому ліки з груп:

 1. Альфа-1-аденоблокатори.
 2. Ігібітори 5-альфа-редуктози.

Більш детальний розгляд почнемо з першої групи, а саме Альфа-1-адреноблокатори У яких випадках застосовується для терапії аденоми передміхурової залози та простатиту препарати групи Альфа-1-аденоблокатори? Перш за все розберемося, що ж за гроші входять у цю групу і яке впливають на організм.

Активні елементи антибіотиків – альфузолін, докзазозин, терозозин, тамсулазин. Це блокуючі альфа-1-адренорецептори в області передміхурової залози, трикутника сечового міхура та сечівника. Препарати знижують тиск у сечовивідних шляхах, знижують їх опір потоку рідини, ліквідують дизурію та покращують процес сечовипускання.

Адреноблокатори можуть досить оперативно ліквідувати симптоми хвороби, але при цьому не здатні припинити зростання гіперплазії передміхурової залози. Найкраще цей тип ліків може допомогти пацієнтам з передміхурової залозою, помірно збільшеною в розмірах або звичайного розміру.

Прийом адреноблокаторів цілком може мати деякі побічні ефекти - може крутитися голова, голова може хворіти, нежить, деякі проблеми з травною системою. Цю категорію препаратів, що виписуються при простатиті та аденомі передміхурової залози, протипоказано призначати для чоловіків, захворювання у яких вже в більш пізній та занедбаній формі. Цю запущену форму характеризують такі симптоми: утруднене сечовипускання, часті позиви до сечовипускання. Також важкі форми часто ускладнені супутніми інфекційними захворюваннями сечостатевої системи чоловіків.

Які ліки вважаються найкращими?

Медикаментозне лікування аденоми простати призначається одночасно:

 • з рекомендаціями щодо дієти;
 • призначенням фізичних вправ;
 • застосуванням масажу.

Результат добре підтримується при комплексній терапії. Вона проводиться довго, вимагає терпіння та повторних курсів. Препарати призначаються:

 • у таблетках;
 • ін'єкції;
 • ректальні свічки;
 • мікроклізми.

Медикаментозний вплив не призводить до радикального знищення аденоми, але дозволяє досягти ефекту при першій та другій стадії захворювання, коли ще немає ускладнень з боку нирок. Якщо гіперплазія досягла великих розмірів, то ефективним засобом можливо лише хірургічне втручання.

Іноді вибір консервативної терапії визначається страхом пацієнта за збереження еректильної функції, можливість мати потомство. При тяжкому стані пацієнта, пов'язаному з супутньою патологією, лікар не може порекомендувати операцію.

До таких препаратів відносяться 2 групи засобів:

 1. Блокатори альфа-рецепторів – знімають спазм м'язів сечівника, розширюють його, полегшуючи виведення сечі.
 2. Інгібітори 5-альфа редуктази пригнічують дію ферменту, що сприяє накопиченню дигідротестостерону, який активізує розмноження клітин передміхурової залози.

Препарати для лікування аденоми простати у чоловіків симптоматичної дії закріплюють ефект, знімають негативні наслідки захворювання. До них відносяться:

 • спазмолітики;
 • знеболювальні засоби;
 • препарати для боротьби із запаленням;
 • протинабрякові;
 • комплекси вітамінів та мікроелементів;
 • імуномодулятори для підтримки захисних сил організму

Враховуючи літній вік пацієнтів з аденомою, перш ніж лікувати аденому простати у чоловіків медикаментами, лікарю необхідно подумати про їхню негативну дію на інші органи та системи. Чоловічий організм старіє раніше ніж жіночий. Його більше стосуються атеросклеротичні зміни.

Характеристика препаратів групи блокаторів α-рецепторів

Група препаратів за своєю хімічною будовою представлена антагоністами α1-адренорецепторів. Встановлено, що рецептори цього виду переважно перебувають:

 • на шийній частині міхура;
 • капсулі передміхурової залози;
 • задньому відділі уретри;
 • складі стромальної тканини.

Вони є цільові «майданчики» прийому сигналів від нервових волокон. Блокуючи «приймаючу» поверхню можна протидіяти спричиненому нервовим імпульсом скорочення м'язів у потрібній області.

Препарати для лікування аденоми простати у чоловіків цієї групи діляться:

 • на суперселективні – блокують лише α1-А-адренорецептори, це все засоби на основі Тамсулозину;
 • селективні – антагоністи всіх (не лише типу А) α1-адренорецепторів.

При лікуванні α1-адреноблокаторами у чоловіків спостерігається більш вільне виділення сечі із сечового міхура. Це супроводжується:

 • зниженням вираженості симптомів здавлення уретри;
 • збільшенням швидкості струменя;
 • спаданням залишкової сечі.

Перевагою похідних Тамсулозин вважається висока ефективність у досить низькій дозі. Добова доза, що чинить лікувальний ефект, у десяток разів нижча, ніж при призначенні інших препаратів групи.

Серйозне ускладнення пацієнтів, які приймають препарати, може виникнути під час операції з приводу катаракти. Офтальмологи називають його синдром «в'ялої» райдужної оболонки, виникає загроза післяопераційному перебігу захворювання ока.

Особливості дії препаратів групи інгібіторів 5а-редуктази

Знижена активність ферменту 5а-редуктази порушує трансформацію тестостерону в дигідротестостерон. Лікарські препарати групи є тим засобом від аденоми простати, яке здатне спричинити скорочення обсягу гіперплазованої залози. Таким чином, зменшується механічна перешкода та здавлення уретри.

Інгібітори призначаються пацієнтам із зростанням простати понад 30-40 см3. Результат особливо помітний на ранній стадії захворювання. Курс лікування тривалий, щонайменше півроку. Тільки тривале застосування дає ефект зменшення обсягу. Результатом терапії є відсутність причин для оперативного лікування у половини пацієнтів.

До негативних властивостей препаратів групи належать:

 • знижений статевий потяг;
 • виникнення еректильної слабкості;
 • зменшення у крові концентрації ПСА (простатспецифічного антигену), через яку здійснюється скринінг-діагностика раку простати.

Препарати рослинного походження

Лікарські препарати з рослин містять багато активних біологічних речовин. Їхня дія значно слабша за наведені вище засоби. Урологами розглядається як допоміжне, симптоматичне, що дає змогу вплинути на рівень імунітету пацієнта.

Важливо, що вони можуть накопичуватися в тканинах простати, додають бактерицидні властивості сечовивідного тракту. Ефективність цих коштів немає достовірного підтвердження.

Курси лікування препаратами тривалі, по 4-5 місяців.

Інші засоби симптоматичної дії

Для усунення патологічних змін у тканинах простати та сечовивідного тракту лікарі застосовують симптоматичні засоби, що не мають прямого впливу на передміхурову залозу. З метою зняття спастичного скорочення уретрального каналу та шийки сечового міхура призначаються препарати холінолітики або спазмолітики.

Найбільш вираженою дією володіють похідні беладонни. Препарати допомагають зняти больовий синдром, напруження м'язів сечового міхура. Призначаються лише фахівцем в обмежених дозах (ми пам'ятаємо, що у ІІ-ІІІ стадіях хвороби і так настає атонія м'язів).

Щоб зменшити набряклість тканини простати, рекомендуються сечогінні групи петльових діуретиків. Не можна застосовувати засоби, що подразнюють сечовидільну систему. Якщо виникає загроза запалення у сечовому міхурі, нирках, лікар призначає при аденомі антибіотики. Ці ліки також усувають симптоми простатиту, які часто супроводжують гіперплазію залози.

Найчастіше застосовувані антибіотики:

 • цефалоспоринового ряду;
 • аміноглікозиди;
 • фторхінолони.

При тяжкому перебігу запалення доводиться складати комбінації із протизапальних засобів. Слід враховувати наявність ознак ниркової недостатності. При виникненні хронічної недостатності органу протипоказані аміноглікозиди та тетрацикліни через токсичний вплив на ниркову паренхіму.

Для активації захисних сил пацієнтам призначаються комплекси вітамінів та мікроелементів. Вони допомагають відновити метаболізм у залізистій тканині простати, зменшити окиснення, покращити кровопостачання.

Не слід симптоматичну терапію ставити однією рівень зі спеціальним лікуванням новоутворення. Інформація рекламного характеру, як свідчить досвід, здатна обдурити надії хворого повному одужанні, змусити чималі фінансові витрати. Але при цьому буде втрачено необхідний час для консервативної терапії.

Китайський урологічний пластир від аденоми простати краще залишити для лікування самим китайцям. Жодних переконливих даних про його результативність поки що не існує. Набір рослинних засобів, наведений в інструкції, не здатний проникнути в тканину передміхурової залози.

Наскільки корисним є лікування травами?

Трави при аденомі передміхурової залози рекомендується застосовувати обачно. Цілювачі і травники, які знають свою справу, ніколи не наполягають на найрезультативнішій дії трав'яних рецептів. Дієтологи згодні з народними рекомендаціями щодо включення в харчування пацієнтам:

 • петрушки;
 • цибулі;
 • лляної, гарбузової олії або соку.

До списку корисної рослинної сировини для приготування відварів, настоїв входять:

 • ліщина;
 • кора осики;
 • пирій;
 • боліголов;
 • кінський каштан;
 • звіробій.

Відомі властивості чистотілу у лікуванні бородавок та інших утворень на шкірі (папілом, наростів мозолів, тріщин).

Всі частини рослини є отруйними, тому поводитися з ним потрібно обережно. У лікуванні аденоми простати важливі його:

 • протимікробне;
 • протипухлинне;
 • сечогінний;
 • спазмолітична дія.

Бальзам і сік чистотілу краще купити в готовому вигляді в аптеці. Необхідно пам'ятати, що при тривалому прийомі та передозуванні можливий кишковий дисбактеріоз з проносами, нудота і блювання, а у тяжких випадках – судоми, галюцинації, запаморочення з непритомністю.

З відварів трав готують добавки до сидячих ванн, для мікроклізм. Вони допомагають при болях, спазмах уретри. У вигляді трав'яного чаю рекомендуються відомі протизапальні рослини:

 • брусниця (ягоди та листя);
 • квітки ромашки;
 • березовий сік та нирки;
 • спориш;
 • корінь солодки.

Для вирішення питання про повноцінну терапію гіперплазії передміхурової залози лікарю доводиться враховувати:

 • стадію хвороби;
 • вік пацієнта;
 • супутні захворювання літньої людини.

Медикаментозна терапія застосовується хірургами у доопераційному та післяопераційному періоді для закріплення ефекту, попередження рецидивуючого зростання вузлів. Пацієнтам слід довіритись призначенням досвідчених фахівців і не займатися самолікуванням.