Найефективніший засіб від простатиту

препарати для лікування простатиту

Таке поширене урологічне захворювання, як простатит, викликають різні причини. Це може бути як бактеріальна інфекція, так і неправильний спосіб життя.

Сприяти ремісії хронічного простатиту і позбавлення від гострого болю допомагає цілий комплекс процедур і необхідних заходів.

При появі перших ознак простатиту лікар призначає певні лікарські препарати для лікування цієї недуги.

Виділити серед ліків найефективніший засіб дуже непросто, тому що при його виборі доктор орієнтується на наявні супутні захворювання і загальний стан пацієнта.

ознаки простатиту

Запідозрити у себе простатит чоловік може, якщо процес сечовипускання супроводжується хворобливими відчуттями. З'являється необхідність вставати в туалет за ніч 1 - 2 рази. Через деякий час над лобком і в промежині виникають тягнуть або стріляли біль, а також велика ймовірність болів в задньому проході і статевому члені. Сечовипускання частішає, а сеча починає мутнеть. Біль може з'явитися і при дефекації. Багато хворих відзначають виділення вранці декількох крапельок секрету, а також часто підвищується температура тіла до 38 градусів.

Простатит - це дуже підступне захворювання. Багато чоловіків відмовчуються і вважають за краще приховувати симптоми, а звертаються до лікаря лише тоді, коли біль стає нестерпним. В результаті такого легковажного підходу до свого здоров'я можна заробити не тільки запальний процес, але і безпліддя.

Які препарати використовують при лікуванні простатиту?

ліки від простатиту у чоловіків

Лікування цього захворювання проводиться наступними препаратами:

 • ректальні свічки;
 • уколи;
 • нестероїдні протизапальні препарати;
 • інстиляції;
 • мікроклізми;
 • антибіотики;
 • альфа-адреноблокатори.

Кожне лікарський засіб від простатиту має свої особливості і одному хворому може підійти, а іншому ні. Найефективніший засіб для лікування такої недуги підбирається лікарем, який враховує індивідуальні особливості організму пацієнта і особливості протікання захворювання.

ректальні свічки

До складу свічок, призначених для лікування простатиту, входять спазмолітики, протизапальні та антибактеріальні речовини, анестетики, а також натуральні наповнювачі, такі як мед, прополіс, пилок, іхтіол, масло обліпихи і інші. Основа свічок представлена кокосовим маслом, який допомагає речовин, що містяться в супозиторіях, швидше всмоктуватися. Крім цього, до складу свічок входять вітаміни, які надають на організм загальнозміцнюючу дію.

Завдяки тому, що ректальні супозиторії розсмоктуються в прямій кишці, минаючи при цьому печінку, то таке лікування надає відмінний результат. До складу свічок входять різні препарати. Розглянемо їх більш детально.

 • Свічки з антибіотиками надають антибактеріальний ефект. Супозиторії знімають біль, покращують кровопостачання простати, усувають запальний процес.
 • Ефективний засіб при такому захворюванні - це свічки з продуктами бджільництва: прополісом, бджолиним воском, медом, квітковим пилком, маточним молочком. Завдяки їх використанню знімається запальний процес і підвищується імунітет.
 • Свічки тваринного походження позбавляють людину від запалення, відновлюють секреторну функцію, запобігають утворенню тромбів у венах, що знаходяться в простаті, а також покращують статеву функцію.
 • Високу результативність при лікуванні простатиту, особливо його хронічної форми, надають магнітні супозиторії, що містять пармидин або ферит барію.

Щоб домогтися максимального лікувального ефекту свічку необхідно розташовувати в прямій кишці навпаки передміхурової залози. Вводити її потрібно глибоко, а щоб вона не змістилася, після процедури слід полежати близько 30 хвилин.

уколи

уколи від простатиту

Найефективнішими уколами, що допомагають при лікуванні простатиту, вважаються ін'єкції препаратів тваринного походження. Завдяки чому симптоми захворювання значно знижуються: знімається набряк залози, зменшуються застійні явища в простаті і сечовому міхурі. Крім того, кошти мають чудову протизапальну дію і запобігає утворенню тромбів в судинах.

Якщо виникнення простатиту обумовлено впливом інфекційного збудника, то призначають антибіотики у вигляді ін'єкцій.

Антибактеріальні препарати вбивають бактерії, а вводять їх внутрішньом'язово двічі на день. Завдяки широкому спектру дії, ліки використовують у випадках виявлення різних груп збудників простатиту.

Курс лікування простатиту за допомогою уколів необхідно пройти до кінця, в іншому випадку велика ймовірність загострення захворювання.

Нестероїдні протизапальні препарати

Простатит у чоловіків часто супроводжується сильними болями в області паху і промежини. Щоб усунути такі симптоми, використовують нестероїдні протизапальні препарати.

Після їх прийому стан пацієнта значно поліпшується. Нестероїдні протизапальні препарати використовують як у вигляді таблеток, так і в якості ректальних супозиторіїв. Найбільш ефективними засобами від простатиту вважаються препарати, в яких побічні ефекти виражені не так сильно.

антибіотики

антибактеріальні препарати від простатиту

Найпоширеніша причина виникнення простатиту - бактеріальна інфекція, тому лікування повинно бути спрямоване на знищення інфекційного агента. В цьому випадку призначають антибіотики. Вибір найефективнішого засобу від такого захворювання залежить від типу збудника.

При запальному процесі лікар зазвичай призначає препарати з групи тетрацикліну, пеніцилінів, макролідів, а також фторхінолонів. Якщо простатит протікає в гострій формі, курс прийому антибіотиків повинен тривати не менше місяця. У більш важких випадках лікування може тривати до 12 тижнів. Дану групу лікарських препаратів призначають і при хронічній формі простатиту. Дуже важливо їх використання при застійному запаленні, так як скупчення секрету є сприятливим середовищем для розмноження патогенних мікроорганізмів. Антибіотики здатні акумулюватися в тканинах передміхурової залози, що допомагає запобігти появі рецидивів. Таке лікування вважається найефективнішим.

Інстиляції і мікроклізми

Процедура інстиляції є крапельне вливання конкретних лікарських засобів в уретру для того, щоб вилікувати порушення її слизової оболонки. Вводять до п'яти мілілітрів препарату, а перед проведенням процедури обов'язково спорожняють сечовий міхур.

Мікроклізми є народним методом лікування простатиту. У цьому випадку використовують настої і відвари цілющих трав, але тут дуже важливо температурний вплив. Процедуру проводять перед сном, так як після її проведення заліза не повинна перенапружуватися і переохолоджуватися.

Альфа-адреноблокатори

Лікарські засоби цієї групи здатні впливати на клітини гладеньких структури, що знаходяться в сечовому міхурі і простаті. В результаті їх застосування нормалізується процес сечовипускання у чоловіків.

заходи профілактики

медикаменти для лікування простатиту

Після проведеного курсу терапії гострого простатиту слід приймати ліки, спрямовані на запобігання рецидиву захворювання. Для цього використовують імунокоректори і рослинні препарати. У профілактичних цілях проводять масаж простати.

Крім цього, необхідно відкоригувати свій спосіб життя і почати активно займатися спортом. Існує спеціальна гімнастика, що допомагає поліпшити роботу передміхурової залози.

Регулярне статеве життя повинна здійснюватися тільки з постійним партнером, а також не варто забувати про дієту і обмежити вживання алкоголю.

Таким чином, не так то просто знайти найефективніший засіб, спрямоване на позбавлення від простатиту. Робити це повинен тільки лікар, який призначає препарат з урахуванням особливостей захворювання і стану організму. Але все-таки кращий засіб від простатиту - це своєчасно проведені заходи профілактики.